Rozstrzygnięcie naboru uzupełniającego oraz anulowanie udziału Województwa Wielkopolskiego na targach Anuga FoodTec 2022

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego uprzejmie informuje, że udział Województwa Wielkopolskiego w targach. Anuga FoodTec 2022 zostaje anulowany.  

14 lutego 2022 r. zakończono nabór uzupełniający przedsiębiorstw na stoisko regionalne Województwa Wielkopolskiego na targi Anuga FoodTec 2022, Kolonia (Niemcy) odbywających się w dniach 26-29 kwietnia 2022 r., wpisanych
w Obszary Inteligentnych Specjalizacji: „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów” oraz „Przemysł jutra”.

Zgodnie z pkt. II Regulaminu naboru do udziału w ww. wydarzeniu zakwalifikowane zostały następujące podmioty (kolejność wg wpływu zgłoszeń):

  1. Frankfood sp. z o.o.
  2. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlu i Usług „POM Kalisz” Sp. z o.o.
  3. Dantom Sp. z o.o.

Zgodnie z wytycznymi naborów w projekcie do udziału w targach Anuga FoodTec 2022 wstępnie zakwalifikowały się następujące firmy:

  1. NGK Pharma sp. z o.o
  2. FABRYKA MASZYN SPOŻYWCZYCH SPOMASZ PLESZEW SA
  3. MICHAŁ MŁYNARCZYK WYTWÓRNIA LODÓW I ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH
  4. „MICROFOOD” S.A.
  5. Frankfood sp. z o.o.
  6. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlu i Usług „POM Kalisz” Sp. z o.o.
  7. Dantom Sp. z o.o.

W związku z koniecznością przekazania Organizatorowi targów Anuga FoodTec 2022 informacji
o wstępnie zakwalifikowanych w naborach UMWW podmiotach w celu weryfikacji zgodności ich profilu z wytycznymi targów Anuga FoodTec, do udziału w targach Organizator dopuścił wyłącznie firmy: FABRYKA MASZYN SPOŻYWCZYCH SPOMASZ PLESZEW SA, „MICROFOOD” S.A., Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlu i Usług „POM Kalisz” Sp. z o.o. oraz Dantom Sp. z o.o. Firmy: Frankfood sp. z o.o., NGK Pharma sp. z o.o. oraz MICHAŁ MŁYNARCZYK WYTWÓRNIA LODÓW I ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH  nie zostały dopuszczone przez organizatora do udziału w targach, jako odbiegające od koncepcji i założeń targów, które przeznaczone są wyłącznie dla producentów wskazanych maszyn i urządzeń w grupach produktowych .

Z uwagi na powyższe zgodnie z Regulaminem naboru pkt IV.3 minimalna ilość uczestników wystarczająca do organizacji regionalnego stoiska podczas wydarzenia targowego nie została osiągnięta.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2:  Promocja gospodarcza regionu.