Wizyta studyjna w Korei podczas targów ROBOTWORLD 2024

W dniach 22-26 października 2024 roku wielkopolskie przedsiębiorstwa oraz uczelnia wyższa wzięły udział w wizycie studyjnej realizowanej podczas trwania targów Robotworld 2024, które są największymi targami robotyki w Korei. ROBOTWORLD są organizowane przez Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii, a współorganizatorami są Koreańskie Stowarzyszenie Przemysłu Robotycznego, Koreański Instytut Rozwoju Przemysłu Robotycznego oraz Instytut Sterowania, Robotyki i Systemów. Podczas wydarzenia prezentowana była różnorodna gama firm zajmujących się robotyką: od robotyki produkcyjnej i inteligentnych fabryk po automatyzację, roboty do usług profesjonalnych i osobistych, roboty samojezdne i logistyczne, roboty medyczne, rehabilitacyjne i obronne, robotykę jako usługę (RaaS), roboty części i oprogramowanie. Rozmowy na targach stworzyły uczestnikom możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz  poznania najnowszych rozwiązań technologicznych w tym obszarze.

Dodatkowo w programie znalazły się również spotkania: z Kierownikiem Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Seulu, podczas którego wielkopolska delegacja uzyskała szereg informacji na temat rynku koreańskiego, warunków prowadzenia biznesu, przepisów, a także firmą Naver Corporation, wiodącym dostawca usług internetowych w Korei Południowej, obsługującym portal z wyszukiwarką internetową Naver oraz usługami popularnego portalu z grami, która jest koreańskim odpowiednikiem Google’a oraz  miała miejsce wizyta w Parku Technologicznym Daejeon.

W wizycie udział wzięli:

  • BeCREO Technologies sp. z o.o.
  • IF ONE sp. z o.o.
  • Linestack Jędrzej Maciejewski
  • MAB ROBOTICS sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wobit Elżbieta Ober, Karolina Ober s.c.
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Powyższe podmioty reprezentowały następujące obszary Inteligentnych Specjalizacji:  „Rozwój oparty na ICT”, „Wyspecjalizowane procesy logistyczne” oraz  „Przemysł jutra”.

Działanie realizowane w ramach projektu „Wielkopolska 2050 – budowa marek i internacjonalizacja wielkopolskiej gospodarki na rzecz wzrostu jej konkurencyjności w obliczu wyzwań klimatycznych”. Projekt Wielkopolska 2050 realizowany i finansowany jest z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 w ramach Priorytetu 1 Fundusze Europejskie dla Wielkopolskiej Gospodarki; Działanie 1.7 Wzmocnienie procesu przedsiębiorczego odkrywania i promocja gospodarki w regionie.
#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie