Wybrano przewodniczących paneli Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

W piątek 28 stycznia 2022 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Paneli Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, podczas których dokonano wyboru przewodniczących na kadencję 2022-2023. Obecny na spotkaniach Przewodniczący WPW Pan Jacek Bogusławski, podziękował obecnym przewodniczącym za zaangażowanie w rozwój Wielkopolskiej Platformy Wodorowej w tym trudnym pionierskim okresie i podejmowane działania na rzecz rozwoju czystej energetyki w naszym regionie.

13 stycznia Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałą nowy regulamin WPW, dzięki któremu praca na rzecz rozwoju i promocji zeroemisyjnej gospodarki ma stać się jeszcze bardziej efektywna.

– Chciałbym szczególnie zwrócić Państwa uwagę na dwie zmiany, których dokonaliśmy w regulaminie. Pierwsza to oddzielne posiedzenia paneli przez 9 miesięcy w roku. Druga natomiast to 2-letnia kadencyjność przewodniczących, na których spoczywać będzie obowiązek organizacji comiesięcznych spotkań i raportowanie dwa razy w roku wyników pracy poszczególnych paneli. Planujemy też tak jak dotąd, Zgromadzenie Ogólne wszystkich członków Platformy Wodorowej, które będzie jednak odbywać się nie w grudniu a w maju – w przeddzień targów H2Poland. To pozwoli na lepszy networking i nawiązanie dobrych relacji między nami, które z pewnością mogą przełożyć się na wspólne projekty – mówił Przewodniczący WPW.
Obecnie Platforma liczy 103 członków, a już mamy 2 kolejne zgłoszenia.

– To dużo i to cieszy. Nie chodzi nam jednak o liczby, lecz o jakość naszej pracy. Dlatego o to zaangażowanie w tym roku – bardzo istotnym dla rozwoju gospodarki wodorowej – bardzo Państwa proszę. W tym roku opracujemy naszą regionalną Strategię Wodorową, która będzie podstawą m.in. do sięgania po środki unijne dla biznesu w nowym programie regionalnym. Będziemy również organizować pierwsze Targi Wodorowe. To będzie okres istotny, ale i pracowity dla nas wszystkich – zaapelował do uczestników posiedzeń Pan Jacek Bogusławski.

Wybory przewodniczących poprzedziło mailowe zgłaszanie kandydatów, a niepubliczne głosowanie odbyło się na czacie.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco: przewodniczącym Panelu został Pan Damian Michalak, Panelu Nauki – Pan Robert Przekop, Panelu Liderów Samorządowych – Pan Piotr Głowski, natomiast Panelu Obywatelskiego – Pan Andrzej Bobrowski.