Udział Województwa Wielkopolskiego w targach Foodexpo Vietnam 2022

Wielkopolskie przedsiębiorstwa zaprezentowały swoją ofertę na stoisku regionalnym Województwa Wielkopolskiego na targach Foodexpo Vietnam, które odbyły się w dniach od 16 do 19 listopada 2022 r. w Ho Chi Minh (Wietnam). Wśród firm z naszego regionu reprezentujących obszar Inteligentnej Specjalizacji „Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów” obecni byli przedstawiciele następujących firm :

Geo-Poland (producent mleka w proszku dla dzieci), Global Strateg (usługi związane z ekspansją przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych), Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich – Państwowy Instytut Badawczy (działa na potrzeby rolnictwa, ochrony środowiska, budownictwa, transportu, przemysłu spożywczego, farmacji oraz medycyny), MLP Maes Anna (producent czekoladek rzemieślniczych), Młyn Niedźwiady (produkcja mąk bezglutenowych), Fabryka Maszyn Spożywczych Pleszew S.A. (producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego), Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Środzie Wielkopolskiej (producent mrożonych owoców i warzyw).

Targi Vietnam Foodexpo oferują najbardziej kompletną ofertę żywności i technologii żywności w Wietnamie, a przede wszystkim dają możliwość nawiązania kontaktów handlowych.

Pierwsze targi Vietnam Foodexpo w Ho Chi Minh City odbyły się w maju 2015 roku i osiągnęły duży sukces przyciągając ponad 10.000 gości handlowych z 33 krajów i regionów. Tegoroczna wystawa odbyła się w największym i najnowocześniejszym centrum wystawienniczym południowego Wietnamu i uczestniczyło w niej 300 wystawców z 36 prowincji i miast w Wietnamie oraz 19 krajów.