Katalog baz

Oddajemy Państwu do dyspozycji bazy prezentujące potencjał naukowy i gospodarczy naszego regiony Wielkopolski. Bazy zawierają informacje przydatne do nawiązania współpracy, zapoznania się z ofertą jednostek naukowych oraz z osiągnięciami przedsiębiorstw, które zostały wyróżnione w konkursach promujących innowacyjność. Nie jest to katalog skończony i na bieżąco będzie on aktualizowany. Mamy nadzieję, że zawarte tu informacje okażą się dla Państwa przydatne.

Baza: Baza firm

Filtry:

1. 3D Work

Wyróżnienie za usługę wytwarzania trójwymiarowych obiektów i modeli z tworzyw sztucznych za pomocą technologii druku 3D

2. Adam’s Adam Skrzyniarz

Nagroda przyznana za SZEŚCIOPAK ZAMKNIĘTY – opakowanie zbiorcze, nosidełko na 6 sztuk butelek 0,33 L, eksponujące piwo „Noteckie” (producent: browar Czarnków).
Innowacyjność tego opakowania wyrażona jest w konstrukcji umożliwiającej jego szybkie formowanie, bezpieczne przenoszenie produktu oraz bezpośrednią ekspozycję.
Konstrukcja wykrojnikowa, składana ręcznie, klejona. Surowiec: tektura falista
(ulegająca 100 proc. recyklingu). Nadruk na konstrukcji umożliwia reklamowanie cech produktu oraz producenta. Rączka zapewnia wygodne i bezpieczne przenoszenie produktów. Dno formowane jest automatycznie, natomiast elementy ścian wycięte w sposób, który jednocześnie zabezpiecza produkty przed uszkodzeniem oraz pozwala na eksponowanie etykiet. Produkt został zgłoszony jako wzór przemysłowy w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante w Hiszpanii.

3. Adbridge Urszula Śliwińska

Wyróżnienie za promocję wielkopolskich przedsiębiorstw poprzez budowę mostu współpracy pomiędzy Polską a Tajwanem. Wprowadzona innowacja wiąże się głównie z uruchomieniem i następnie rozbudową platformy informacyjnej skierowanej na Tajwan oraz przygotowaniem materiałów promujących projekt, zawierający także bazę współpracujących z firmą instytucji.

4. AFT Sp. z o.o.

Nagroda przyznana za Typoszereg innowacyjnych przepustnic EURODISC jako nowatorskie rozwiązanie służace ochronie zasobów wodnych zaprezentowane na XVII Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń dla wodociągów i kanalizacji "WOD-KAN 2009"

5. AGRO – TOM Tomasz Kaniewski

Kompaktowy agregat uprawowy UPH. Agregat uprawowy przeznaczony jest do przedsiewnej uprawy

gleby po orce lub innej wstępnej obróbce roli.

Odpowiednie skonfigurowanie agregatu umożliwia przygotowanie pola do siewu po jednym przejeździe.

Agregat jest sprzętem wysokiej jakości, charakteryzuje się

prostą i trwałą budową.


6. Agro-Danmis Sp. z o.o.

Nagroda przyznana za produkt "Ser kozi śmietankowy, 125 g".
Parametry handlowe: opakowanie jednostkowe: 125g; ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym: ; trwałość: 2 miesiące.

7. AGROMIX Sp. z o.o.

Nagoda dla sieczkarni polowej KRONE BIG X700
produkowanej przez Maschinenfabrik Bernard KRONE GmbH. BIG X 700 firmy Krone to samojezdna sieczkarnia polowa z regulowaną długością sieczki. Jej dystrybutorem na polskim rynku jest autoryzowany przedstawiciel firmy Krone – Agromix Rojęczyn. Jednostką napędową wyróżnionej sieczkarni jest ośmiocylindrowy silnik wysokoprężny firm MAN o pojemności skokowej 16,16 dm3, rozwijający moc 570 kW (775 KM). Doskonałe właściwości trakcyjne zapewnia maszynie hydrauliczny napęd bezstopniowy z silnikami indywidualnego napędu kół.

8. Airoptic sp. z o.o.

Nagroda za pierwszy na świecie analizator do zdalnej detekcji par formaldehydu – GasEye HCHO, którego inauguracja odbyła się na Targach Photonics West 2014 w San Francisco. Spektrometr gazowy, oparty na technice laserowej najnowszej generacji, jest zaawansowaną technologią optoelektroniczną wykorzystującą nowe technologie elektroniczne i optyczne. System pozwoli rozwiązać problemy z pomiarem par formaldehydu w miejscach, gdzie do tej pory było to niewykonalne, np. przy kontroli emisji tych par do atmosfery w rafineriach.

9. Akademia Słońca Krzysztof Frąszczak

Akademię słońca tworzy grupa specjalistów, których połączył jeden cel – obniżyć koszty energetyczne i zadbać o lepsze jutro. W trakcie realizacji kolejnych projektów okazało się, że to nie tylko cel, a przede wszystkim pasja pozwoliła zbudować silny zespół. Nieustanna pogoń za zdobyczami technologii i chęć pogłębiania wiedzy z zakresu ekorozwiązań pozwoliły nam stać się liderem oferującym kompleksową obsługę inwestycji solarnych.

10. Alba Thyment Sp. z o.o.

Firma od stu lat słynie z wytwarzanej w Poznaniu prawdziwej esencji karmelitańskiej o nazwie Argol® Essenza Balsamica. "Zdrowie jest piękne" – to nie tylko hasło reklamowe firmy, ale również jej filozofia.

11. Alma S.A.

Wyróżnienie za nowoczesne rozwiązanie informatyczne GICOMP, służące uzyskaniu oszczędności w poborze energii poprzez optymalizację wydajności energetycznej komputerów
i notebooków. System zmniejsza zużycie energii dzięki inteligentnemu zarządzaniu komputerem, będąc jednocześnie całkowicie niewidocznym dla jego użytkownika.

12. Amica Wronki S.A.

Nagroda przyznana za piekarnik Zen. Piekarnik Zen został stworzony przez Amikę z myślą o tych użytkownikach sprzętu AGD, którzy cenią sobie spokój i harmonię, a swój dom traktują jak azyl i szukają w nim wyciszenia. Amica Zen odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i staje w opozycji do wszechogarniającej, nachalnej, wręcz „krzyczącej” technologii, która dominuje nad człowiekiem na każdym kroku, we wszystkich dziedzinach. Piekarnik Amica Zen pomaga „uspokoić” i „wyciszyć” przestrzeń w naszych domach, aby użytkownicy mogli cieszyć się wymarzonym otoczeniem.

13. AP Artus Andrzej Szymaniak

AP ARTUS jest przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem, doradztwem, oraz wykonawstwem urządzeń sterujących w dziedzinie automatyzacji procesów technologicznych.
Układy sterowania pracują w oparciu o mikroprocesorowe sterowniki programowalne PLC. Systemy wizualizacji z rejestracją zapewniają pełną kontrolę poprawności przebiegających procesów.

14. Apexim AB Przedsiębiorstwo wielobranżowe Adam Baranowski

Ocena działalności firmy wg. zobiektywizowanych parametrów (kontrakty, patenty,nakłady na działalność innowacyjną, innowacyjność procesowa, innowacyjność rynkowa, kontrakty UE, patenty krajowe, działalność B+R na sprzedaż, Działalność badawcza i rozwojowa (B+R), Źródło, Dynamika sprzedaży, Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi.) Ocena dokonana na podstawie parametrów z 2009 r. ranking ogłoszono w 2011 (Gala innowacyjności – 19.05.2011)

15. APO Piotr Osiak

Centrala wentylacyjna z wysokim stopniem odzysku ciepła zwaną potocznie rekuperatorem;

16. Apollogic Sp. z o.o.

Spółka jest rozpoznawana na rynku europejskim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu analityki biznesowej, zarządzania informacją, optymalizacji procesów biznesowych oraz wysokim kompetencjom w tworzeniu dedykowanych aplikacji mobilnych i wieloplatformowych.

17. ARP IDEAS Sp. z o.o.

Nasza wiedza i umiejętności pozwalają projektować i wdrażać systemy ERP, CRM oraz wspomagające zarządzanie i komunikację w firmie. Jako certyfikowany Partner Microsoft działamy zgodnie z najlepszymi praktykami zalecanymi przez Microsoft.

18. Astat Sp. z o.o.

Nagroda za projekt Rodzina analizatorów jakości energii PQ klasy A

19. Atrem SA

Ocena działalności firmy wg. zobiektywizowanych parametrów (kontrakty, patenty,nakłady na działalność innowacyjną, innowacyjność procesowa, innowacyjność rynkowa, kontrakty UE, patenty krajowe, działalność B+R na sprzedaż, Działalność badawcza i rozwojowa (B+R), Źródło, Dynamika sprzedaży, Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi.) Ocena dokonana na podstawie parametrów z 2009 r. ranking ogłoszono w 2011 (Gala innowacyjności – 19.05.2011)

20. B2 Internet Michał Lenkiewicz

Dzięki prowadzonym badaniom i analizowanym statystykom serwisów, reagujemy na zmiany w trendach konsumenckich, proponując jednocześnie aktualizację serwisów, rozwiązań interaktywnych, dostosowując je do potrzeb Klienta docelowego.

21. Balma Design Balcerowicz Ryszard

Nagroda przyznana za produkt \”Krzesło COMMA\” projektu Renaty Kalarus.
Krzesło tapicerowane nawiązujące profilem do interpunkcyjnego przecinka, znaku zatrzymania się na złapanie oddechu, w tym wypadku… przy stole. Ten charakterystyczny kształt jest wynikiem prostego zabiegu formalnego. Usunięcie wybranej części z jednorodnej bryły pozwoliło zbudować siedzisko o optymalnych parametrach użytkowych z praktyczną, półokrągłą przestrzenią.

22. BBI ZENERIS Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A.

BBI Zeneris Spółka BBI ZENERIS NFI S.A. realizuje inwestycje za pomocą podmiotów celowych, dla których jest podmiotem dominującym. Każdy z podmiotów celowych rozwija projekty w odrębnym sektorze z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Każdy projekt odznacza się innowacyjnością w swojej dziedzinie. W skład Grupy Kapitałowej BBI Zeneris NFI S.A wchodzą:
OZEN Plus Sp. zo.o., którego produktem jest energia cieplna, elektryczna oraz brykiet i węgiel drzewny – otrzymywany w wyniku skojarzenia produkcji energii z produkcją węgla drzewnego w ramach jednej instalacji.
Viatron Sp. z o.o., który świadczy usługi z zakresu instalacji turbin wiatrowych i innych specjalistycznych usług dźwigowych, za pomocą innowacyjnych urządzeń.
Biogaz Zeneris Sp. z o.o., którego produktem jest energia cieplna i elektryczna, produkowane z biogazu, który powstaje w procesie kontrolowanej fermentacji metanowej z odpadowej biomasy.
Laboratorium biotechnologiczne, które prowadzi badania o charakterze aplikacyjnym a ich rezultaty są wytycznymi do prawidłowego sterowania fermentacją metanową w biogazowniach a także usługi badawczo – analityczne na zasadach komercyjnych.

23. Bejot Sp. z o.o.

Wyróżnienie przyznane za fotel Twist. Twist to fotel zachowujący równowagę pomiędzy designerskim wyglądem i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Elastyczne i miękkie oparcie pozwala na odchylenie w płaszczyźnie bocznej gwarantując dobre podparcie dla pleców podczas długich godzin pracy

24. Beyond.pl

W ofercie Data Center znajduje się m.in. kolokacja, serwery dedykowane, chmura obliczeniowa, chmura prywatna, chmura publiczna, cloud computing, chmura hybrydowa, usługi telekomunikacyjne, administracja IT, centrum zapasowe, backup danych, zarządzanie bazami oraz integracja IT.

25. BIOFARM Sp. z o.o.

Ocena działalności firmy wg. zobiektywizowanych parametrów (kontrakty, patenty,nakłady na działalność innowacyjną, innowacyjność procesowa, innowacyjność rynkowa, kontrakty UE, patenty krajowe, działalność B+R na sprzedaż, Działalność badawcza i rozwojowa (B+R), Źródło, Dynamika sprzedaży, Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi.) Ocena dokonana na podstawie parametrów z 2009 r. ranking ogłoszono w 2011 (Gala innowacyjności – 19.05.2011)

26. BIS plettac Sp. z o.o.

za konstrukcję rusztowania do wykonania fasad wieży kontroli lotów terminala nr 2 Międzynarodowego Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Rusztowanie to było nietypowe, ponieważ usytuowane zostało przy obiekcie o ścianach nachylonych pod kątem. Występował możliwości posadowienia rusztowania w poziomie terenu lub na konstrukcji dachu. Zaprojektowano oraz wykonano specjalne konsole budowlane umożliwiające ich zamocowanie pod kątem. Całość przytwierdzono dodatkowo za pomocą dwóch naprężonych stalowych lin do rogów belki na dachu wieży. Rusztowanie zostało opisane w czasopiśmie o zasięgu europejskim „Globe”, w artykule pt. „Duże wyzwania dla wykonawcy rusztowań: nowy terminal na lotnisku im. Fryderyka Chopina”.

27. Booklikes Sp. z o.o.

Nagrodę uzyskał portal Booklikes.com. Booklikes.com to społecznościowy portal przeznaczony dla czytelników na całym świecie. Wyróżnikiem wśród konkurencji ma być m.in. zaawansowany autorski algorytm rekomendacyjny. Twórcy serwisu, na podstawie dodanych przez jego użytkowników książek, chcą przewidywać czytelnicze preferencje niemal ze 100 proc. dokładnością. Z serwisu można korzystać na wiele sposobów. Można m.in. znaleźć ciekawą książkę czy dzielić się swoimi opiniami dotyczącymi przeczytanych książek ze społecznością serwisu. Portal jest obecnie dostępny w języku angielskim, trwają jednak prace nad kolejnymi sześcioma wersjami językowymi serwisu: chińską, niemiecką, francuską, hiszpańską, japońską oraz polską. Do każdej wersji językowej przygotowywana jest również baza książek w danym języku. Serwis booklikes.com jest w pełni zintegrowany z facebookiem oraz twitterem, dostępna jest także aplikacja na telefon (Android oraz iOS).

29. Centrum Szkolenia Motoryzacji „Autoelektronika Kędzia”

Stanowisko testowania pomp i pompowtryskiwaczy STP- 4, które posiada innowacyjny sposób synchronizacji badanych elementów z obrotami napędu